ZABIEGI

 Autorski masaż terapeutyczno - relaksacyjny Kahea


Przeplatam tu i łączę różne, dotychczas poznane przeze mnie techniki pracy z ciałem. Pojawiają się techniki z masażu leczniczego, sportowego, tajskiego dynamicznego, z drenażu limfatycznego, głębokiej pracy z tkankami. Są chwyty relaksacyjne, praca z punktami spustowymi, wydobywanie dźwięku z ciała, czasem powięziowa relaksacja czy dotyk Lomi Lomi.  Głównym celem tego masażu jest namierzenie, rozpracowanie, uwolnienie i rozluźnienie napiętych mięśni oraz udrożnienie przepływu energii w organiźmie.

 Za każdym razem robię inny masaż dostosowany do danego stanu fizycznego i emocjonalnego w ciele. Przekazuję uważny, słuchający i przenikliwy dotyk. Towarzyszy mi nieustępliwość i pomysłowość w szukaniu sposobu na rozluźnienie napięć w ciele. Czasem jest to masaż na poziomie czysto fizycznym, rozmasowujący spracowane mięśnie, a czasem przeradza się w pracę wielowymiarową, prowadząc przez uwalnianie emocji, oddech, zaglądanie w głąb ciała, dążąc ku poczuciu zintegrowania wszystkich poruszonych komórek w ciele.

Drenaż limfatyczny


Jest to masaż obejmujący całe ciało, bardzo powolny, ze szczególną uwagą skierowaną na poruszenie przepływu płynów w ciele. Masaż limfatyczny jest wykonywany z delikatnością i lekkością. Ruchy są powolne, płynne i wykonywane z minimalnym naciskiem na skórę. To sprawia, że masaż jest komfortowy i relaksujący dla pacjenta. 

Techniki masażu limfatycznego obejmują specyficzne ruchy, które są zaprojektowane w celu stymulacji przepływu limfy. Są to między innymi ruchy drenujące, oklepywanie, pompowanie i ucisk. Ruchy te są wykonywane w kierunku przepływu limfy, aby wspierać jej naturalny transport. Poprzez delikatne ruchy, masażysta staram się odblokować zastoje limfy, zwiększyć jej przepływ i usunąć toksyny oraz nadmiar płynów z tkanek. Jest to szczególnie przydatne w przypadku obrzęków limfatycznych i innych stanów związanych z niewydolnością układu limfatycznego, tak jak i w trakcie ogólnego zatrzymania przepływu w ciele.


Masaż dla kobiet w ciąży


Doskonały by rozmasować obciążone podczas ciąży nogi, obręcz biodrową, grzbiet, ręce. Może także objąć samą twarz, głowę i stopy.  Ten masaż uspokaja, otula, rozluźnia. Może pomóc w złagodzeniu napięcia mięśniowego, zmniejszeniu bólu pleców i obrzęków, poprawie krążenia, redukcji stresu i poprawie samopoczucia ogólnego.

Przez większość ciąży masaż wykonywany jest w pozycji leżenia na plecach lub na boku z wykorzystaniem specjalnej poduszki ciążowej. Masaż wskazany jest między 4 a 8 miesiącem ciąży. W pierwszym trymestrze i ostatnim miesiącu ciąży masaż jest nie wskazany. 

Przystępujemy do masażu, gdy lekarz prowadzący ciążę wyda zgodę na zabiegi. Każda ciąża jest inna, dlatego zawsze ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i pozostać w stałym kontakcie z masażystą, aby dostosować masaż do Twoich indywidualnych potrzeb i warunków.


Masaż Lomi Pa'akai

Jest to mocno oczyszczający i transformujący rytuał. Obejmuje Masaż Lomi Lomi Nui w wolnym przepływie. Po masażu wykonywany jest zabieg nałożenia glinki na przednią stronę ciała. Jest to chwila w której można poczuć dość przenikliwy chłód, więc jest to najmniej przyjemna część masażu. A jednocześnie dobry moment by połączyć się intencją ze wszystkimi nie chcianymi już jakościami w życiu. Od razu potem zaczynam zmywać glinkę gorącym ręcznikiem, co wpływa na wyrównanie ciepła w ciele. Może to być też moment niezwykłych odczuć przepływających przez ciało, ściągania wszystkich nieczystości z siebie. Na zakończenie sesji wykonywany jest specjalny ruch przeciągania chusty po ciele w 4 kierunkach.

Ten zabieg polecam szczególnie przy domykaniu jakiś ważnych życiowych spraw czy chęci oczyszczenia się z trudnych przeżyć.